Hero Zero – gra nie tylko dla bohaterów

Któż z nas przynajmniej raz w życiu nie marzył o tym, żeby wcielić się w rolę superbohatera ratującego ludzkość i zbierającego dowody wdzięczności i słowa uznania? Niestety, nasze życie na ogół jest dość zwyczajne, a my sami nie wiemy o jakichś szczególnych mocach, którymi moglibyśmy dysponować. Od czego jednak mamy komputery z dostępem do Internetu? Tego, co nie jest możliwe w realnym świecie, coraz częściej możemy dokonać przenosząc się do jego wirtualnego odpowiednika. Możliwość taką stwarza nam między innymi przeglądarkowa gra Hero Zero spotykająca się z wyjątkowo życzliwym przyjęciem wśród osób, które miały już okazję się z nią zapoznać.

Hero Zero to gra fabularna, w którą możemy grać zarówno sami, jak i z przyjaciółmi. Zanim jednak staniemy się bohaterami naprawdę wyjątkowymi, będziemy musieli trochę popracować na swój wizerunek. Czasem będzie to zresztą praca rozumiana w sposób dosłowny i polegająca choćby na koszeniu trawnika. Nie powinniśmy być zresztą zaskoczeni, nikt nie rodzi się przecież geniuszem, a bohater, którego kreujemy nie jest żadnym wyjątkiem od tej reguły. Jest chuderlawy, nie ma najlepszej kondycji, a do tego, choć z pewnością nie napawa to nas optymizmem, nie grzeszy również inteligencja. Co gorsza, początkowo nie ma nawet stroju, który budziłby postrach wśród przeciwników i podziw wśród postronnych obserwatorów, a i jego nadprzyrodzone moce mogą budzić pewne wątpliwości.

Nie oznacza to jednak, że nasze marzenia o bohaterskich czynach nie mają szans na spełnienie. Co więcej, nie musimy wcale czekać zbyt długo na pierwsze pozytywne zmiany. Wiele zależy przy tym od nas samych, w Hero Zero sprawdza się bowiem porzekadła, że trening czyni mistrza. Początkowo nie możemy liczyć na zbyt skomplikowane zadania i musimy ograniczać się do pomagania listonoszowi albo wspomnianego już koszenia trawy. Z czasem zdobywamy jednak nie tylko strój i moce, ale również doświadczenie, możemy przy tym nawiązać współpracę z innymi bohaterami, aby jeszcze skuteczniej realizować powierzane im zadania. Oczywiście, poziom trudności gry jest już na tym etapie spory, nasze możliwości pozwalają jednak na sprostanie nowemu wyzwaniu.

Ważnym elementem gry jest lista bohaterskich czynów. Zapoznanie się z nią jest przy tym wskazane nie tylko osobom, które lubią wiedzieć, jak wiele dobrego zrobiły dla świata. Lista obejmuje również wyzwania, którym dopiero musimy sprostać sprawiając, ze do przodu posuwa się wątek fabularny. Mocną stroną gry jest przy tym humor, w czasie trwania rozgrywki nie da się więc nudzić.