Każde dziecko zasługuje na to, żeby mieć cudowne dzieciństwo, które będzie mogło wspominać przez całe życie

Dzieci kochają posiadać masę ładnych przedmiotów, którymi chcą się bawić. Wśród nich są oczywiście te wybrane, z którymi nigdy się nie rozstają.

zabawki

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com

rodzice pragną dla swych berbeci wszystkiego tego, co najlepsze. Troszczą się, od urodzenia potomka, o jego zdrowy rozwój. Dają mu miłość, pozbawione chemii jedzenie oraz ubranka uszyte wyłącznie z organicznych materiałów. To samo tyczy się zabawek. Powinny być one zrobione wyłącznie z takich tworzyw, które nie będą niebezpieczne dla oseska. Zabawki muszą zatem posiadać atest Unii Europejskiej i tylko te powinny docierać do rąk ukochanego szkraba. Nie możemy w tej kwestii skąpić pieniędzy, ponieważ zakupione na targowisku albo w jakimś innym miejscu zabawki bez certyfikatu, mogą być doprawdy niebezpieczne. Mogą być na przykład wyprodukowane z sylikonu, który zawiera w sobie metale ciężkie. Nawet zabawka drewniana, która na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiednia, może być pomalowana lakierem, który w kontakcie ze śliną wytwarzać będzie toksyczne substancje. Wobec tego należy pamiętać i uprzedzać naszych bliskich, aby nie kupowali naszemu brzdącowi zabawek z niesprawdzonego źródła. Trzeba przykładowo wspierać także polskich producentów, którzy usiłują produkować zabawki na najwyższym poziomie.

Posiadają one wszystkie niezbędne atesty i są przyjazne dla brzdąca i środowiska. Przyjemnie sprawić naszemu maleństwu taki podarunek, który zostanie z nim na długo.