Wychowanie dzieci w zdrowiu czyli w jaki sposób przyjemnie, miło i co najważniejsze aktywnie spędzać czas przeznaczony na odpoczynek

Duża ilość ruchu na świeżym powietrzu jest bardzo istotna dla dzieci, przez to będą się one mogły prawidłowo rozwijać. Bieganie, skakanie czy jazda na rowerkach polepszają koordynację, wzmacniają mięśnie i dodają sił, no i rzecz jasna są wyśmienitą zabawą, a to w końcu najmłodsi lubią najbardziej. Tak naprawdę już od wczesnych lat da się z dziećmi spędzać bardzo aktywnie czas, o ile rzecz jasna się ma na to ochotę. Nawet jeśli mieszka się w centrum miasta, w bloku, to z pewnością w okolicy będą jakieś placyki zabaw, a już na pewno znajdzie się taki w najbliższym parku, w którym będzie dużo czyściej i przyjemniej.

rower

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś posiada swój dom, to ma jeszcze lepiej – można kupić najprostsze nawet zabawki ogrodowe, bezpiecznie je poustawiać i można być pewnym, że dzieci nie będą chciały wrócić do domu. Rzecz jasna jeśli ktoś będzie miał chęci i możliwości, to zrobić może znacznie więcej, w wielu sklepach znaleźć można naprawdę ciekawe domki, huśtawki i zjeżdżalnie, gwarantujące sporo wyśmienitej rozrywki.

Jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu jest jazda na rowerze. Tak naprawdę już dwuletnie dziecko przyzwyczajać można do tej formy aktywności – bardzo dobrze będą się do tego nadawać trzykołowe rowerki baby trike, w których można wygodnie posadzić swojego malucha – porównaj informacje. Rowerek ten posiada pedały, lecz cały napęd pochodzi jednak z poruszającego zabawkę

rower

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com

dorosłego. Dla nieco starszych dzieci bardzo dobrym pomysłem będą rowerki puky.

Nie mają one pedałów, a ramę ,siodełko i koła, jeździ się na nich za pomocą odpychania. Rowerki puky świetnie ćwiczą równowagę, co znacznie ułatwia późniejszą jazdę na prawdziwym rowerze. A tych również jest spory wybór, tak naprawdę dla wszystkich dzieci można wybrać odpowiednią wielkość. Rowerki dla dzieci paroletnich najczęściej są wyposażone w dodatkowe kółka pomocnicze, pomagające w nauce jazdy – rowerki biegowe. Wersje większe, dla trochę starszych dzieci nie mają już kółek, a od rozmiaru 20 cali większość z nich wyposażona jest już w zestaw przerzutek.