Zabezpieczenie korytarzy i klatek schodowych – jak uniknąć awarii w miejscach, gdzie pojawia się duża ilość osób? Rady, pomysły, gotowe produkty

Projektując blok, biurowiec lub zwyczajnie dłuższy hall musimy zwrócić szczególną uwagę na okablowanie pomieszczenia i osobistą wygodę. Najgorszą sprawą jest, gdy bezsensownie zamontujemy przełącznik schodowy, a tym bardziej gdy przez pomyłkę zamontujemy tylko jedną sztukę. Analogiczna sytuacja ma się jeśli chodzi o maszyny zabezpieczające. W tym wypadku jednak dobrze ukierunkować uwagę nie na ich ilość, a styl montażu.

ospel.pl/pl/katalog/osprzet-podtynkowy/rodzaj/laczniki.html
Puszki hermetyczne dobrze by były ulokowane wystarczająco w prosto dostępnym i jednocześnie ciężko widocznym miejscu.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – odkryj www a na pewno poznasz wiele interesujących faktów.

Ciekawym rozwiązaniem jest też umiejscowienie ich możliwie u góry. Powodem ku takiemu działaniu jest zwyczajna zdolność ludzka, do opierania się na tego typu urządzeniach, gdy umiejscowione są one na dole ściany. A puszki hermetyczne są takim sprzętem, który powinno odstraszać, a nie kusić do nieumyślnego uszkodzenia (są niekeidy niezbędne). A co, gdy w grę wchodzi przełącznik schodowy?

W tym wypadku trzeba uważać w domach jednorodzinnych, by odległość pomiędzy jednym a drugim nie była zbyt duża. Ten znów również powinien być bezproblemowo zauważalny i dobrze by w opcji ze stałym podświetleniem, by nie trzeba było błądzić po ścianie ręką i narażać się na bolesny upadek.

Jeśli masz pewność, że opisywany wątek jest dla Ciebie interesujący, to zobacz, że też proponowana strona www (https://dromet.pl/oferta/katalog/zamocowania-lekkie/gwozdzie/) zawiera nie mniej cenne wiadomości – wejdź tu.

W wieżowcach zazwyczaj stosuje się przełącznik schodowy okresowy, który po pewnym czasie automatycznie się dezaktywuje. Dzięki temu oszczędzamy prąd, ale wciąż nie powinniśmy przesadzać z ergonomią. Mało co tak bardzo nie irytuje jak sytuacja, gdy w połowie drogi nagle gaśnie światło.

W tym momencie jedynym rozwiązaniem jest albo błądzić trzymając się balustrady, albo, kiedy wiemy o takim działaniu urządzenia, od razu po aktywacji światła biec czym prędzej do celu. Jest to solidnie męczące i irytujące. Może to powiewać prostym tematem, jednak zapewniam, że kiedy ktoś wpodobnych warunkach musi pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w którymś momencie zgłosi ową sprawę działowi BHP. A można było tego uniknąć zwyczajnie instalując następny przełącznik schodowy. Finansując ergonomię pamiętajmy także o efektywności, by po kilku miesiącach w naszym nowym, pięknym lokalu, nie trzeba było przeprowadzać gruntownego remontu elektryki.